Abd Ordusu Sapık Askerle Dolu

ABD ordusu içerisinde 18,900 cinsel saldırı dosyası açılan bir ordunun başka ülkelere huzur ve adalet getireceğini düşünmek ne kadarda büyük bir yanılgıymış dedirtecek bir haber.

İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından yayınlanan bir rapora göre ABD ordusu içerisindeki cinsel saldırı oranı 12 kat arttı.

Savunma Bakanlığı geçen yıllara oranla 2014 yılı içerisinde cinsel saldırı suçunu işleyenlerin 12 kat arttığını açıkladı.

Cinsel saldırı suçun karışan 18,900 askeri personelin 3261 tanesi incelendi ve ceza alarak hapsedildi.

Raporda cinsel saldırı kurbanlarının %62’si istismar, tehdit ve taciz gördüğü açıklanıyor. Diğer kurbanların ise terfi ve konumlarını kaybetmemek için seslerini çıkartmadıkları düşünülüyor.

Cinsel saldırı suçundan ceza alanların ise kefaretlerle bırakılıyor olması ABD’nin onursuzluğun zirvesinde olduğunu gözler önüne seriyor.

SÜTUN HABER

Buraya tıklayarak Amerika hakkında daha fazla içeriğe ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda Ebu Garip başta olmak üzere birçok işkenceye adları karışan kadın katiller kimi zaman çatışmalarda da görev alıyorlar. Kadın askerlerin, işkencede erkeklerden daha sert oldukları tespit edilirken aynı zamanda erkek askerleri de buna teşvik ettikleri öğrenildi.

ABD KADIN KATİLLER ORDUSUNU ÇATIŞMADAN ÇEKİYOR

Esir düşmelerinden korkulan kadın askerler, Amerika Savunma Bakanlığının aldığı bir kararı ile kadın askerlerin çatışmadaki rolünü kısıtlandı.

ebu garip işkence KADIN KATİLLERKADIN ASKER KAYBI REKOR KIRIYOR

Bütün yapılan kısıtlamalara rağmen rekor düzeyde asker kaybı yaşayan ABD ordusu kadın askerlerin ölüm oranının Amerika tarihinin en yüksek rakamlarına ulaştığını açıkladı.

Amerikan ordusu, 2009 Kasım ayının ortasına kadar geçen süre zarfında Irak’ta 104, Afganistan’da ise 15 kadın askerinin öldürüldüğünü kaydetti.

Kadın askerler, yol kenarına döşenen bombaların patlaması sonucu ve düşülen pusularda öldürüldü.

Haberin devamını okumak için tıklayın.

Bir yanıt yazın