Aşınızı Korkak Liderlerimiz Üzerinde Deneyebilirsiniz

Yaşanan korona krizinden ders çıkartmaya niyeti olmayan Fransız makamlar hala taşkınlık yapmaya devam ediyorlar.

Korona virüse iyi gelebileceğini düşündükleri aşıları denemek için Afrika’yı kobay olarak kullanabileceklerini hiç utanmadan sıkılmadan açıklayabiliyorlar.

Yani şunu demek istiyorlar.

Korona salgınından şuan için en az etkilenen kıta Afrika olmasına rağmen bu virüsü önce burda yaymamız gerekebilir.

Eminim hiç çekinmeden bu vahşeti yapabilirler. Zaten yıllardır bu insanların yer altı kaynaklarının yanı sıra kanlarını bile emiyorlar ve doymak bilmiyorlar.

Ama güzel olan şu ki Afrika insanı artık yavaş yavaş uyanıyor.

Yukarıda bahsettiğim Fransa’nın Afrika’yı kobay olarak kullanmak istediğini duyan benimde tanıdığım Afrikalı bir hanımefendi sosyal medya hesabından şöyle bir paylaşım yapmış:

‘Tabi sizinle işbirliği yapan korkak liderlerimiz üzerinde aşınızı deneyebilirsiniz’

Helal sana abla diyorum ve yazına devam ediyorum.

Eğer Fransa bütün çirkefliğini kullanıp böyle birşey yapmaya kalkarsa eminimki Afrika’da birçok tepkiye yol açacaktır ve belki bu tepkinin gelecek olması böyle bir vahşeti yapmasına kısmen engel olacaktır. Çünkü batılılar aslında çok korkak insanlar ve karşılarında aşamayacakları bir tepki oluşacağını bildikleri takdirde susup iptal etmeselerde kirli planlarını ertelenyen vahşilerdir.

Afrika’da yılların sömürülmüşlüğü ile düşünme yetilerini bile kaybetme noktasına gelen mazlum kardeşlerimizde son yıllarda gün yüzüne çıkan tepki ve özgürlük ruhunu kazanma azmi gözden kaçmıyor. Belki tam bir bağımsızlık için çok uzun senelere ihtiyaç var ama şunuda unutmamak lazım ki “başlamak için adım atmak gerekir.”

Rabbim bu salgını ümmetimiz ve tüm mazlumlar için bir kurtuluş vesilesi kılsın.

Sömürgeci düşmanlarımızın akıllarını şaşırtıp yanlış yaptırsın.

———————–

Başka güzel gelişmelerinden birini daha not düşelim.

Geçtiğimiz dönemde Türkiye ve ABD arasında yaşanan bir krizin ardından Çad Devleti ülkelerinde bulunan ABD Büyük Elçiliğinin bulunduğu caddeye İstanbul Caddesi ismini vermişler. O caddededen her geçtiğimde elçiliğe bakıp ümmetimize dualar ederek huzurla geçiyordum. Bu durumu da Afrika’da en hoşa giden gelişmelerden biri olarak görüyorum.

Her ne kadar istenilen seviyede olmasalarda Afrika ülkeleri yöneticileri sanki birşeylerin farkına varmışlar ve değiştirmek istiyorlar gibi.

Bakalım gelecek bize ne getirecek. Sabırla ve tefekkür ile bekleyelim.

Selametle.

Kaynak: www.islammedya.com

Bir yanıt yazın