Greenpeace’den LGBT+’a Açık Destek

Geçtiğimiz sene (2021) Greenpeace’in çalışmalarını merak edip internet sitelerini ziyaret etmiştim. Online yayınlarından birkaç tanesi indirip incelemek istedim ama maalesef içlerinde pekte fazla bilgiye ulaşamamıştım. Dikkatimi çeken detaylar kurum hakkında bende güvensizlik oluşturmaya yetti.

Bu detaylara geçmeden! (greenpeace ve lgbt+ desteği)

Siteyi ziyaretimin üzerinden ortalama 1 yıl geçtikten sonra beni aradılar. Greenpeace’in faaliyetlerinden bahsedip konuyu dijital dergi pazarlamaya getirdiler. Ayrıca faaliyetlerin yürütülmesi için hiçbir hükümetten destek istemediklerini bunun sebebinin de bağımsız çalışmalarına gölge düşmemesi olduğunu söyledi. Tabi kısa bir açıklamanın ardından benim desteğimi sordu. Bende yumdum gözümü açtım ağzımı.

Siz, yeşil barış adı altında nükleer silahlanma, nükleer kirliliğe ve zehirli kimyasalların dünyayı ve insanlığı tehdit ettiğini söylüyorsunuz. Çok güzel. Ama sitenizi incelerken apaçık olarak fark ettim ki LGBP+’ı da destekliyorsunuz. Denize çıkarttığınız geminizin üzerinden neden LGBT+’ın kullandığı geni bozuk gökkuşağı var?

greenpeace ve lgbt+

Aile özellikle Müslüman ülkelerde en önemli kurum değil mi? Siz Türkiye’de değil misiniz? Bu ailemiz için nükleer silahlardan daha tehlikeli değil mi? diye soruları artarda sorunca konuyu kapatmak istedi. Bu sefer direk telefondaki hanımefendinin şahsına sordum! Kurumunuzun desteklediği bu sapkınlığı siz destekliyor musunuz? Cevap tabi ki yok. Bu sorunuzu sitemiz üzerinden iletebilirsiniz demekle yetindi.

Ben devamla şöyle dedim. Yöneticilerinize iletirsiniz. Eğer bu tür sapkınlıklardan arınız aileyi de önemserseniz benim gibi birçok kişiden destek alabilirsiniz. Yoksa aile yapımıza karşı sizde tehlikesiniz.

ÜZÜCÜ OLAN (greenpeace ve lgbt+ desteği)

Bu tür kurumlar maalesef bana hiç masumane gelmiyor. Afrika’da da böyle batı menşeili kurumlar var. Bu kadar yıldır sözde hizmetler veriliyor ama zavallı Afrika için her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Beni üzen ise bu kurumların çalışmalarına inanan Türkiye vatandaşları ve Müslüman olan kardeşlerimiz. Bir Müslüman açıkça LGBP+ destekçisi bir kurumda çalışamaz/çalışmamalı. LGBT+ ailemize karşı cephe açmış sapkın bir guruptur ve dertleri eşcinsellik hakları falan değil.

BÖYLE HAK ARAYIŞI OLMAZ

Hak arayışında olan insan cinsel saplantılı giysiler giyip her yerlerini açarak sokaklara dökülmez. Mağdur olduğu kısmı yaşadığı ülkenin hassasiyetlerini de göz önüne alarak yetkili merciler ile diyalogunu kurar. Bu iş sokağa inip inançlı insanların sinir uçları ile oynamakla olmaz.

DEVAMI GELECEK

LGBT+ ve ateizm ve evrim ile ilgili yazılarımın devamı gelecek. Takip etmek için sosyal medya hesaplarımı takipte kalın.

Bir yanıt yazın