Gülcan Özer’in İcadı: Evliliğin Günahları

Gülcan Özer'in Evlilik Yanılgısı

Gülcan Özer’in Evlilik Yanılgısı isimli bu yazı aşağıdaki bulunan TEDXİstanbul’a katılıp konuşma yapan Gülcan Özer’e cevap olarak yazdığım yorumumdur.

Bir Müslüman olarak her konuda olduğu gibi evlilik konusunda da Allah’ın bize göndermiş olduğu kanunları referans almak gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde Gülcan Özer hanım gibi söze LGBT‘ye selam yolayarak konuşmaya başlar ve Allah’ın lanetlediği sapkınlığın ardından sevdiğiniz birisini yine Allah’ın rahmeti ile anarsınız.

‘Değiştirme istediğiniz özellikleri olan birisi ile evlenmeyin’ der beyaz atlı prensinizi yada uzun saçlı prensezinizi beklerken ölür ve bu bekleyiş arasında yine Allah’ın haram kıldığı takılma yani harama düşersiniz.

Yine Allah’ı yok sayarsanız evliliğin akıllı birşey olmadığını düşünüp deneyip olarak tanımlarsınız. Bir kere evlenip kocanızı yada hanımınızı postalamak üzere nikah kıyarsınız. (Boşanma)

Kısaca sizi yaratan ve sizin için kurallar belirleyen Allah’ı (cc) yok sayarsanız dünyada da rezil olursunuz ahirtettede.

Günah diye saydıklarına bakar mısınız? Resmen insanları evlilikten soğutma temelli ve aldatıcı bir konuşma olmuş. Allah ıslah etsin. Amin.

Gülcan Özer’in icadı: Evliliğin Günahları
Gülcan Özer’in Evlilik Yanılgısı

1- Değiştireceğimiz kişi ile evlenmiyoruz
2- Biriyle evlenmek onun aile dinamiği ile evlenmektir
3- Cinsellik çok kıymetli
4- Evliliği anne-baba olmaya satmıyoruz
5- İçgörü
. Kendini bilmek
6- İletişim yapacağız ama uzlaşacağız diye bir şey yok
7- Evlilik akıl oyunu değil istek oyunudur

Afrika hakkında daha fazla yazı için tıklayın…

AH AFRİKA AHHH / Metin DOĞRUYOL

2018 yılından beri 2-3 aylık aralıklarla Afrika’ya gidiyorum. Sadece gitmekle kalmayıp bölge hakkında merakım artıkça okumalar ve internet üzerinden araştırmalar yapıyorum.

Bölgeye uçan THY ekibi 1 hafta Çad’da kalmak zorunda olduğu için onların bile konu hakkında görüşlerini almak için bazen fırsatlar buluyorum.

Sonuç şudur diyebileceğim kadar basit bir sonuca ulaşamadım.

Ama Afrika gelişmişinden en geri bırakılmış ülkesine kadar sömürgeden nasibini almış ve kendi yöneticilerinden çektikleri kadar belki de sömürgecilerden çekmemiştir. Bu makus talihleri belki de değişmeye başladı ve dualarımızla daha da iyi bir hale dönecektir diye dua ediyorum.

Eğer birlik olup ihtilafa düşmeselerdi hiç bir batılı güç onları sömürmeye güç yetiremezdir. Köle ticareti hakkında araştırmalar yaptıkça batılılardan çok Afrikalı kabile liderlerine kızıyor ve yöneticilerine buğzediyorum.

Bir yanıt yazın