Hayırlarla Dolu Bir 2020

Biliyorum! Başlığı görünce şaşırdınız. Ama merak etmeyin bir çok konuda 2020’nin alışık olduğumuzdan çok daha kötü haberlerle geçtiğinin farkındayım.

Gidişatın zorluklarının farkındayım ama şunuda görmek lazım ki bu sene yaşadığımız kötü gelişmeler bizlere hayırlı işler yapmak için birer vesile olmaktan başka bir şeyde değil.

Mesela SEVDER İnsani Yardım derneği ile 2020 yılı içerisinde o kadar güzel işlere imza attık ki size bunları bir çırpıda yazmak istiyorum.

2020 yılı şubat ayında 5 kişilik bir ekiple gittiğimiz Afrika kıtasının ortasında bulunan Çad’da yolun bile olmadığı sahra çöl köylerinde toplam 76 adet su kuyusu açtık. Açtık dediğime bakmayın! Hayırseverlerin destekleri ve vesilesi ile açılışlarını yapıp çekimlerini yaptık demek istiyorum. Bu arada bizi vesile edenlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Yine aynı ziyaretimizde onlarca adak, akika ve şükür kurbanları kestik.

Hafızlık öğrencisi kardeşlerimize binlerce Kur’an-ı Kerim dağıttık.

Yetimhanelerde 300-400 civarı yetimimize yeni elbise ve terlikler hediye ettik.

Tabi bu ziyaretimiz korona salgınının henüz ülkemize gelmesinden hemen önceye denk geldiği için Türkiye’ye döndüğümüzde karantinaya alınmamıştık.

Mart ayının sonunda başlayan karantina uygulamaları ile yurtiçi dayanışması başladı. Bu karantina günlerine Ramazan bayramıda dahil olunca dağıttığımız erzak paketleri iki bine yakın oldu.

Yine Afrika’ya gidemezsek bile 150’nin üzerinde su kuyusu açılması için Çad’da bulunan ekibimizle koordineli çalışarak su sıkıntısı çeken on binlerce insanı yeni su kuyularına kavuşturduk.

İki yüze yakın adak Afrika’da onlarca adakta Türkiye’de kesip ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırdık.

Bu saydıklarım sadece bir çırpıda aklıma gelen ve yazdığım çalışmalarımız. Bu hayırseverlerin bizi vesile ettikleri birde onlarca kurumumuzun vesile olduklarını düşünsenize?

Rabbim her zorlukla birlikte bir kolaylık veriyor. Rabbim kaldıramayacağımız sıkıntıda vermeyeceğine göre bize düşün samimi bir şekilde sabretmek ve sayıları, yılları suçlamadan işimize bakmak.

Allah’a emanet olun.

Bir yanıt yazın