İnternet İçin Türk Telekom mu? Yoksa Vodafone mu?

Türk Telekom Türkiye’de faaliyet gösteren şirketler arasında altyapısı en geniş imkanlara sahip olan kuruluştur.

Belki onlarca internet sağlayıcı, sabit telefon hattı hizmeti veren kuruluş geldi ve geçti ama hiçbirisi Türk Telekom altyapısını kullanmaktan başka bir şey yapamadı.

Ama Türk Telekom artık altyapı olarak iyice yaşlandı. Belli bölgelerde kendisini yenilemeye gitse bile aksaklıklar yaşanmaya ve bu aksaklıklar her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun için diğer hizmet sağlayıcılarının bazıları ile ortaklıklar geliştiriyor.

Düşünsenizde yağmur yağdığında bile hatlar yavaşlayıp bazen kesilebiliyor.

BAŞIMA GELEN İLGİNÇ DURUM

Başka adreste kendi adıma kayıtlı olan sabit telefon ve internet  hattımı evime nakil etmek istedim ama bana mahallemizde boş port kalmadığı için işlemi yapamayacaklarını beyan ettiler. Ve hattımın sözleşmesi olduğu içinde kapatamayacaklarını söyleyip sadece dondurabileceğim bilgisini verdiler.

Neyse… Bir kaç aya durumun çözüleceğini mutlaka mahallemizde birilerinin hattını kapattıracağı ve boşalan yere bizi verebileceklerini öğrendik.

Bir ay bekledik olmadı… İki ay bekledik olmadı… Sanıyoruz ki Türk Telekom portları dolu ise hiç bir şekilde intenet çekemeyeceğiz.

Sonra karşı komşumuza gelen Türk Telekom ekibi ile karşılaştık. Sorduk hemen “ne yapıyorsunuz?” diye. Arıza ile ilgileniyorlarmış. Port geldi mi dedik? Port bitmez ama başka şirketlere verilmiş olabilir dediler.

Ne komik! Kendi portlarını başka servisler ile paylaşmışlar ve ellerinde kalmamasına rağmen öylece boş bekleyen portları kullanamıyorlar! Belkide hiç bile takip etmiyorlar!

Neyse…

Kısa süre içerisinde Vodafone başvuru yaptık.

Ne mi oldu?

Türk Telekom ekipleri gelip bağlantıyı çekti VODAFONE’da hattımızı aktifleştirdi.

TÜRK TELEKOM MU? VODAFONE Mİ?

Geçmişte Türk Telekom dışındaki şirketlerden sorun yaşayan birisi olarak kesinlikle Türk Telekom’dan başkasını tercih etmemek gerektiğini düşünüyordum. Çünkü en ufak arızada sizi Türk Telekom’a yönlendiriyorlardı ama durum çok değişmiş. Onun için sizlerde bu düşüncesinde iseniz boşa zamanınızı harcamayın gidin başka bir şirkete kaydolun! Nasıl olsa Türk Telekom gelip kuracak hattınızı ve arıza yaşadığınızda yine Türk Telekom ilgilenecek. Ayrıca özel şirketin arızanızı takip ediyor olması da artı olarak size yansıyacaktır.

Bir yanıt yazın