İyilik Yolunda Yaşanan Üzücü Olay

Ülkemizde bahar yüzünü göstermeye başlamışken Suriye’de savaş ve etkileri bütün hızıyla devam ediyor.

Yağan kar sosyal medyalarımızı renklendirirken 2011 yılında başlamış savaşın içine doğmuş çocuklar hiçbir şeyden habersiz yaşadıklarının normal olduğunu sanıyorlar.

Sanki dünyanın her bir yanı bu şekildeymiş gibi. Birileri onları öldürmek için bombalar yağdırıyor birleri ölmemeleri üşümemeleri için onlara yardımlar getiriyor.

Allah’a hamd olsun ki biz zalimin yanında gözü kör olmuş gafillerden olmadık ve birçok hayır sahibinin destekleriyle bu dünyadan bihaber çocuklara karınca kararınca yardımlar götürmeye çalışanların safında yerimizi aldık.

Mahmut Eraslan
Soldan sağa: Metin Doğruyol, Mahmut Eraslan, İsmail Sağlam, Heybet Yıldız

Şiddetli kar yağışının ve soğukların etkisiyle çadır kentlerde yaşan iyice zorlaşmış ve maalesef bir kaç tane bebeğin donarak ölmesi yüreklerimizi paramparça etmişti. Bunun üzerine bir çok dernek harekete geçerek kriz bölgelerine kömür yardımı toplamaya başladı.

Bizde Sevder olarak Adana İHH ile işbirliği yaparak duyurularımızı yaptık ve hamdolsun 14 tır kömürün gönderilmesine vesile olduk.

Gidecek bu kömür tırlarını yolcu etmek için Adana’dan sabah namazlarımızı kılarak Heybet Yıldız, İsmail Sağlam, Mahmut Eraslan ve ben yola çıktık.

ÜZÜCÜ KAZA GELİYORUM DEMEDİ

Hamdolsun azda olsa bir şeyler yapabilmenin sevinciyle yolda giderken birden otobana bir köpeğin atladığını fark ettim!

Zavallı hayvancağız korkusundan sağımızda giden aracın önünde duraksadı ama can havli ile benim sürdüğüm aracın önüne kendini attı.

Tabi arkadan gelen yoğun araç trafiğini fark ettiğim için ani fren yapamadım ve sağımda dolu olduğu için direksiyonu kıramadım ve maalesef çarpmış bulundum.

Eğer duraksamayıp direk koşarak geçseydi büyük ihtimalle kurtulacaktı ama ömrü bu kadarmış.

Çarpmanın etkisi ile araba sarsıldı ve çok şükür vücudu tekere gelmedi ve belki de arabanın devrilme tehlikesini atlatmış olduk.

Arabayı hemen sağa çekip indim ve uzakta yatan köpeğe baktım. Ağzımdan ilk “zavallı hayvanı da öldürdüm” cümlesi döküldü. Ölü hayvanı görünce gidip arabanın durumuna bakmaya bile çekindim.

İyilik yolunda giderken zavallı bir hayvanı canından etmenin can sıkıntısı yüzümde çok belli olmuş olmalı ki herkes teselli etmek için birbirinden değerli nasihatlerde bulundu.

***

Tabi Yola Devam Etmek Gerekiyor

Aracı kontrol etmeye başladık ve sol köşede şaseye denk geldiği için motor kısmında bir şeyin olmadığını gördük.

Tabi gel de sevin buna.

Orda bir can yan yatmışken en azından güzel denebilecek bir gelişme ile karşılaştık. Bantlarda dağılan tamponu tutturup yolumuza devam ettik.

Birkaç polis ve asker çevirmesinde gözlerden kaçmadık tabi. 🙂

İHH Yemekhane
Günlük olarak 5000 kişilik yemeğin hazırlanıp kamplara gönderildiği yemekhane.

Hamdolsun sonunda Kilis’te bulunan İHH tesislerine yetiştik.

Kömürlerimiz tırlara yüklendi ve video çekimimizi yapıp Suriye’ye doğru yolcu ettik.

Allah maddi ve manevi vesile olan herkesten razı olsun.

Yaşadığımız tatsız kazada olmasa daha iyi olur diye yazacaktım ama vazgeçtim. 🙂 Allah’ın dilediği oldu ve bize düşen tefekkür edip kefaretini ödemek.

Rabbim hepimize iman üzere yaşayıp iman üzere ölmeyi nasip etsin.

Metin Doğruyol Kilis'te

İHH Lojistik Merkezi KİLİS Mahmut Eraslan

Kilis Lojistik Merkezi İHH Mahmut Eraslan

Bir yanıt yazın