Peygamber Aşığı Mahşuk Tarhan İle Röportaj (2012)

Mahşuk Tarhan

Mahşuk Tarhan ve Metin Doğruyol05.03.2013 günü geçirdiği trafik kazası ile Rabbimize giden Mahşuk Tarhan ile yaptığım bu röportajı Fransa Cumhurbaşkanının yaptığı hakaretler üzere tekrar yayınlama gereği hissettim.

Yaşasaydı eminim İncirlik üssünün önünde gözaltına alınırken yaptığı gibi bugünde Fransa elçiliği önünden beni arayarak yine “kardeş gözaltına alındım haberiniz olsun” derdi gibime geliyor.

Rabbim rahmetini arttırsın. O çok sevdiği Peygamber sav.’e komşu eylesin. Amin.

Daha önce Gülbahçe mahallesinde dini inançları yüzünden PKK’lıların saldırısına uğrayan ve İsrail’in Gazze saldırısında Ankara’daki İsrail konsolosluğuna protesto eylemi gerçekleştirerek gündeme gelen Mahşuk Tarhan, Amerika’da çekilen Peygamberimize hakaret içerikli filmi protesto etmek amacı ile Adana ABD Büyük Elçiliğine boyalı protesto eylemini gerçekleştirdi.

Sancaktar Mahşuk Tarhan protesto gösterisindeBizde Sütun haber olarak kendisiyle bu konu hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Mahşuk Tarhan kısaca sizi tanımak istiyoruz. İlk olarak PKK’lılar size ne den saldırdı?

Bildiğiniz gibi PKK fikri olarak Kürt ırkçılığı yapan sosyalist bir örgüttür. Bende geçmişte onlar gibi Kürt ırkçılığını savunan biriydim. Ama İslami düşünceyle karşılaşınca bu tür beşeri düşüncelerden sıyrılıp Allah’ın Kur’an’da emrettiği gibi yaşamaya başladım. Zaman içerisinde PKK’lı yöneticiler tarafından hainlik ile suçlandım ve düşüncelerimden dolayı dışlandım. Ve PKK sempatizanı bazı kişiler tarafından sokak ortasında darp edildim.

Bu saldırganlar ile daha önce bir tanışıklığınız var mıydı?

Evet. Bu insanlarla daha önce aynı çatı altında gezip dolaşıyorduk. Fikirlerimiz değişince bazı insanlar tarafından kafaları doldurulup üzerimize saldırtıldı. Sonuç olarak, bana saldıran bu kişiler hatalarını anlayıp dolduruşa getirildiklerini söyleyip benden özür dilediler.

İsrail konsolosluğu önünde de bir protesto eylemi gerçekleştirdiniz. Bu konu hakkında söylemek istediğiniz bir şey var mı?

İsrail’in Gazze’ye saldırması üzerine Adana’daki Müslümanlar yardım amaçlı bir kermes düzenlemişlerdi. Bende hem tepkimi göstermek hem de kermese katkım olması için oraya gitmiştim. Kermesteki resim sergisini gezerken Filistinli çocukların o mahzun hallerini görünce Peygamberimizin şu sözü aklıma geldi “bir zulüm gördüğünüzde gücünüz yetiyorsa elinizle müdahale edin. Gücünüz yetmiyorsa dilinizle. Buna da gücünüz yetmiyorsa buğz edin.” Bende bu hadis gereği zulme cevap vermek için Ankara’daki İsrail konsolosluğuna gittim.

Ne yaptınız?

Elime aldığım katledilmiş Filistinli çocukların resimleriyle birlikte İsrail konsolosluğunun kapısına doğru sinirli bir şekilde yürüdüm. “Allah size Kur’an’da lanet etmiş ey zalimler. Bu çocukların hesabını vereceksiniz” diye bağırdım. Sonra polisler etrafımı sardı bende polislere “bu kafirleri korumayın” diye seslendim ama yine de gözaltına alındım. Altı saat gözaltından sonra serbest bırakıldım.

Sancaktar Mahşuk Tarhan Gözaltında

Gelelim Pazar günkü ABD elçiliğinin duvarını siyaha boyama eylemine. Protestonuzun sebebi neydi?

Bu benim konsolosluk önündeki ilk protestom değil. Daha öncede büyük şeytan Amerika’nın Irak işgaliyle gerçekleştirdiği katliamları protesto etmek amacıyla kapılarına dayandım ve gücüm yettiğince tekmeler atmıştım. O zamanda dört saat kadar gözaltında tutulmuştum. Kimsenin şikayetçi olmaması sebebiyle serbest bırakıldım.

Pazar günkü protesto eylemime gelince…

PEYGAMBERİMİZE KARŞI HAKARETE SESSİZ KALAMAYIZ

Gönlümüzün sultanı Peygamberimiz sav.’e karşı yapılan ahlaksız filme karşı ve kutsallarımıza hakaret ettiklerinden dolayı imanımın gereği bu ahlaksızlığa karşı sessiz kalamayacağımızı büyük şeytan Amerika’ya ve yandaşlarına tepki olarak bu protesto eylemini gerçekleştirdim.

Protesto eyleminiz amacına ulaştı mı?

Konsolosluk binasındaki Amerikalıların tepkimi ciddiye aldığını düşünüyorum. Bundan dolayı hakkımda şikayetçide oldular. Bende bu filmden dolayı Amerika’yı temsil ettikleri için onlardan şikayetçi oldum.

Sancaktar Mahşuk Tarhan

ONLAR DEVAM ETTİKÇE BENDE DEVAM EDECEĞİM

Ayrıca bu hakaret dolu film youtube sitesinden kaldırılmazsa protesto eylemlerime devam edeceğim. Tüm Müslümanları da protestoya davet ediyorum.

Tüm Müslümanların birlik beraber içinde olmasını ve hep birlikte bu saygısızlıklara cevap vermeleri gerektiğini düşünüyorum.

Bu vesile ile Suriye’deki direnen kardeşlerime selam eder Allah’tan onlara zafer vermesini dilerim.

Vampir zalim Esad’ın en kısa zamanda babasının yanına gitmesini temenni ediyorum.

Mahşuk Tarhan’ın son sözü “Şehadet bir çağrıdır, nesillere ve çağlara…”


Mahşuk Tarhan ile yapılan başka bir röportaj:

ABD Konsolosluğu’ndan ilginç telefonlar

Buraya tıklayarak Afrika hakkında yazdıklarıma ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın