Sezen Aksu ve Cahilce Bestesi

İslam’a hakaret sayabileceğimiz o kadar çok şey var ki! Bunları listelemek, tespit etmek ve ilanı ile uğraşmaya maalesef hiç kimsenin gücü yetmiyor.

Bu hakaretlerden biriside Sezen Aksu’nun bir bestesinden geldi. Adem as. ve Havva as. hakkında haddini aşan Sezen Aksu’yu savunanlar diyorlar ki! 4 yıl önce yazılmış bir bestedeki sözü kınamak aklınıza şimdi mi geldi? 🙂 Sizce de komik bir savunma değil mi? Önce “evet gerçekten hatalı bir söz olmuş” diyerek söze başlasalardı daha samimi olurdu. Ama o erdemi herkesten beklemek beyhude.

Cevaba gelince! Çok basit. Değil 4 yıl 15 yıl geçse öyle bir söz yazdığından haberim olmazdı. Çünkü hayatımın hiçbir evresinde bu ve buna benzer sözde sanatçıları dinlemedik ve dinlemeyi hiçbir zaman düşünmüyorum. Dinlemediğim birisinin ne yazdığını nerden bileyim?

Aynı milyonlarca tepki veren kardeşimizde aynı şekilde cevap verecektir. Artık birisi art niyetli olarak mı bunu gündeme getirdi bu bizim işimiz değil. Bizi ilgilendiren aşırıya kaçmadan eleştirimizi gündem edip bu hatanın telefi edilmesini sağlamak.

Ne kadarını düzeltebilirsek o kadar kârlıyız.

Bu arada aklıma gelmişken çocukluğumda Sezen Aksu ile ilgili birde hatıramdan bahsetmek istiyorum.

Şu anki imajı nedir yada ne değildir pek bilmiyorum ama biz çocukken dedim Sezen Aksu için saçının bir yanı daha uzun olup kulağını kapattığı için “eşek kulaklı” diye böyle saç bıraktığını söylerdi. Biz kendisinden o zamandan korkardık yani. 🙂

Allah dedeme rahmet etsin. Tüm geçmişlerimizin mekanını Cennet etsin. Amin.

Not: Haberiniz olsun. Yazıma katabilecek uygun bir fotoğrafını bulamadığım için temsili başka bir foto kullanıyorum.

Bir yanıt yazın