Sokakta Küfretmek Yasaklansın

küfürlü konuşmak yasaklansın

Özellikle Adana’da yaşıyorsanız sokakta her an karşılaşabileceğiniz istenmeyen bir durumdur küfürlü konuşmalar.

Ağız alışkanlığı haline gelen bir iğrenç durum maalesef o kadar yayın bir hal aldı ki kızlarımız bile sokak ortasında benim haya edip buradan bile aktaramayacağım hatta iç dünyamda bile seslendiremeyeceğim şekilde küfürlü konuşmalar yapıyorlar.

Daha dün haşa Rabbimize küfreden gençleri uyardı diye sokak ortasında 53 yaşında Yunus Alkan isimli ağabeyimizi silahla vurarak şehid ettiler. Ve durum o kadar vahim ki küfürlerin ucu Rabbimize kadar ulaşmış durumda.

Şahısları bile kanunlarla koruyan bir devlette yaşıyoruz ama maalesef halkın dine karşı küfredenlere müdahale edildiğini henüz görmedik. Ama ümit ediyoruz ki kısa sürede edilecektir.

Yine bugün eşim ve çocuklarımla bayramlık almak için geçtiğimiz yolda henüz genç bile sayılamayacak yaşta 5-6 çocuk oturmuş küfürlü konuşuyorlardı. Allah’tan ben önden gidiyordum da uyardım. “Küfürlü konuşmayın bakın bayanlar geçiyor” dedim. “Tamam abi” dediler. Yunus Alkan ağabey gibi bir saldırıya maruz kalmadığım için kendimi kısmetli saydım. Halimiz maalesef bu.

Hiç bir şey kendi kendine düzelmeyeceği için öncelikle bu blog yazısını yazarak konuyu tam olarak gündemime almaya karar verdim. Yıllardır bu konuda bir şeyler yapmak istiyordum ama bakalım konu hakkındaki projelerimi ne zaman hayata geçirebileceğim. Sizin aklınızda bu konuda yapılacak bir şeyler geliyorsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

Bu alanda yapılacak en basit şey aslında ahlak polislerini devreye sokmak ama bu uygulama genelde şeriat geliyor yaygarası yapanların cin çarpmış gibi tepki vermelerine sebep oluyor.

Neymiş

Sokakta gençler kız arkadaşlarıyla dolaşırsa buna kimse karışamazmış

Laik bir devletiz bu uygulama laikliğe aykırı olurmuş

vs.. vs.. gibi saçma tepkilerle karşılaşılabiliyor.

Nasıl ki sigara içilmesi kapalı alanlarda yasaklandıysa pek tabi sokakta açık alanda küfretmekte yasaklanmalıdır.

İsteyen gitsin evinde dilediği gibi küfürlü konuşsun. Karışacak halimiz yok.

Sanki birileri “evinde karısının ve kızının yanında kim küfürlü konuşur?” dedi!!!

Vallahi billahi öyle insanlar var ki karısının ve kızının yanında sinkaflı küfürleri türkü söyler gibi ediyorlar.

Allah ahlak versin demekten başka bir şey yapamıyoruz.

Öncelikle Allah’a küfretmenin ağır cezaya çarptırılması gerektiğini düşünüyorum. Tabi en kısa zamanda sokakta küfürlü konuşmanın yasaklanması gerektiğini düşünüyorum.

Bu konu toplumsal bir sorundur. Hem neslimizi ahlaksızlaştırıyor hemde sokakta rahat bir şekilde yürümeyi zorlaştırıyor.

İster istemez bazı durumlarda müdahale etmek gerekiyor ve sonucu çoğu zaman karakolda bitiyor.

Bir yanıt yazın