Bu Saldırıların Tek Sebebi Seçim Değil!

Son günlerde yaşadığımız başörtülülere hakaret eden adam ve sokak ortasında başörtülü iki kadına saldıran kadının tavrı gündemimize oturuverdi.

Bu olayların yaşanmasının ardından bazıları bu yaşananların Ak Partinin planı olduğunu yazıp çizmeye başladılar. Seçim için oy arayışı olduğunu söyleyenlerde var.

Bu arkadaşlar sürekli yaşanan bu olaylara daha önce şahit olmadıklarından mıdır? Yoksa seçim dönemine denk gelmediği için normal olduğunu düşündüklerinden midir? bilinmez ama bu tür olaylar ve çok daha fazlası sürekli yaşanıyor.

Parkta yürürken sırf sakallı, takkeli ve sarıklı olduğu için dayak yiyen genci,

Evinde çocukları ile yemek yerken çalan kapıyı açar açmaz ailesinin gözleri önünde katledilen Ethem Türkmen’i,

Kobani olaylarında sokak ortasında hiçbir sebep olmadan vurulan onlarca insanı ve daha yazabileceğimiz birçok olayı görmeyip sanki ilk defa yaşanıyormuş gibi bu iki olayın sadece seçim propagandası olduğunu düşünmek çok yavan bir düşünce.

Allah bu zihniyete fırsat vermesin. Bunlar dindar insanların bırakın sokakta yürümesini nefes almasını bile hazmedemeyen şuursuz tehlikeli varlıklardır.

Bu dünyada aldıkları yada alacakları cezalara yatıp kalksın sevinsinler. Çünkü yaptıklarının asıl cezasını Allah katında ödeyeceklerini düşünüyorum.

Allah gözlerin dehşetle fırlayacağı bir güne erteledi onların cezalarını.

Hidayetleri  mümkün değilde kahruperişan olsunlar. Amin.

“İnkâr edenlere de ki: Yakında mağlup olacaksınız ve cehenneme sürüleceksiniz. Orası kalınacak ne kötü bir yerdir!” (Âl-i İmran Sûresi 12)

Onlardan, yalnızca ‘üstün ve güçlü olan,’ öğülen Allah’a iman ettiklerinden dolayı intikam alıyorlardı. (Buruc Suresi/8)

Bir yanıt yazın