Kadınlar Günü Mü?

Batı hiçbir zaman adil olmadı ve olmayacak!

İran’da bir kadın (Reyhan Cebbari) eskiden İran istihbaratına çalışmış birini (Murtaza Serbendi) öldürüyor. Çıkartıldığı mahkemede Serbendi’nin cinsel saldırısına maruz kaldığını ve onu sırtından bıçakladığını kabul ediyor ama odada olan başka birisinin öldürdüğünü söylüyor.

Mahkemenin tüm ayrıntılarına ulaşamadığımız için kim haklı kim haksız tabi ki bilemiyoruz. Eğer Cebbari haksız bir şekilde katledildiyse Allah katillerini hem dünyada hem de ahirette kahretsin.

Ben bu konu üzerinden batının çok yüzlülüğünü vurgulamak istiyorum.

Diyelim ki İran haksızlık yaptı ve bir kadını katletti. Bunu malzeme olarak kullanan batı yıllardır bu ve benzeri olaylar üzerinden İran’a saldırıp duruyor.

Yine bu olaya benzer bir durumda Afganistan’da yaşandı.

Kur’an yaktığı iddiası ile Ferhunde Melikzade Kabil’de sokak ortasında insanlar tarafından linç edildi.

Edindiğim bilgiler ışığında ortada büyük bir haksızlığın olduğu aşikar.

Batı bunu da diline dolayıp yıllardır İslam’a ve Müslümanlara karşı silah olarak kullanıyor.

Peki bu iki olayda iki kadına sahip çıkan batı gerçekten samimi olabilir mi?

Maalesef batı hiçbir zaman adil olmamıştır. Özellikle Müslümanlara karşı.

Bakın Suriye’de binlerce kadın haksız bir şekilde yıllardır zindanlarda tutuluyor. İşkence ve tecavüze maruz kalıyor. Çocukları oluyor ve o çocuklarda zindan da ya ölüyor yada sağlıksız koşullarda yaşamaya çalışıyor.

Bakın Irak’ta çöllerde belkide yüzlerce kadın haksız yere süründürülüyor. Eşleri terör örgütü üyesi diyerek o kadınlara ve çocuklarına zulmediliyor. O kadınlar ülkelerine suçluysak bizi ceza evine koyun demesine rağmen çölde zalimlerin insafına terk edilmiş bir halde yaşıyorlar.

Batı Ferhunde veya Reyhan’a kadın olduğu için sahip çıkmıyor! İslama ve Müslümanlara saldırabilmek için sahip çıkıyormuş gibi görünüp sırtımızdan vurmaya uğraşıyor.

Bu iki kadında batıya rağmen canlarını kurtaramadılar. Bu bize şunu öğretiyor “hakkımızı arayacaksak bunu batılıların yardımı ile değil hak yola gönül verip o yolda mücadele ederek hakkımızı aramamız gerekiyor.”

Bu yolda ölen şehid kalanlar ise Muvahhid/Muvahhide olur inşaallah.

Konu hakkında daha fazla bilgi için geçen sene çektiğim videoyu izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın