Plajlarda Gezeceklerine Suriye’ye Gitsinler (Demeden Önce)

Ülkemize sığınan 4 milyon muhacir içerisinde bugüne kadar gördüğümüz kadarı ile cinayete hırsızlığa gasba ve yüz kızartıcı suçlara bulaşan bir çok kimsenin olduğunu görüyoruz.

Bu bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor yalnız bu azınlığı teşkil eden ahlaksız insanları örnek alarak 4 milyon insanı zan altında bırakmak insani ve vicdanı bir durumda değildir.

Bu suça bulaşan insanlar üzerinden ülkemize sığınmış bizi kardeş bilmiş insanların tekrar ülkelerine dönmeleri için propaganda yapan insanlara bazı şeyleri yeniden hatırlatıp düşündürmek istiyoruz.

Bunlardan ilki ise bu insanlar ülkelerine gitsin diyen insanlara cevabımız olacaktır.

Bilmenizi isterim ki Suriye’deki insanların hepsi ülkelerini bırakıp ülkemize gelmiş değiller. Bugün Suriye içerisinde bombalamalar altında yaşayan, açlıkla mücadele eden, bulaşıcı hastalıklarla mücadele eden milyonlarca insan bulunuyor.

Bugün Türkiye’deki insana buradan git ülkende yaşa dediğiniz zaman bunları göz önüne getirmeniz gerekiyor.

Biraz sonra size izleteceğimiz videolarda evleri bombalanmış ve yıkıntılar arasından çıkarılan insanlarda Suriyeli. Yani buradaki gence ülkene git savaş dediğiniz zaman git yıkıntılarla mücadele et demiş gibi oluyorsunuz.

Bizlerde sizin dediğiniz gibi Suriyelilerin ülkelerine gitmesini istiyoruz fakat ufak bir farkla aynı duyguları paylaşıyoruz.

Biz savaşın bitip ortamın huzura erdikten sonra bu insanların ülkelerine huzur içerisinde dönmesini istiyoruz. Savaşın ve kaosun devam ettiği süre boyunca ise onları ülkemizde misafir etmek zorunda olduğumuzu ve bunu bir zorunluluk olarak değilde seve seve yapmamız gerektiği inancını taşıyoruz.

Sonuçta Suriyeliler gitsin ülkemizde plajlarda gezeceğine ülkelerinde savaşsın diyenlere de kısa bir cevap vermek istiyorum. Evet, öyle ahlaksız yerlere gidip gezip tozmalarını bizde istemiyoruz. Kendi vatandaşımızın da o tür ortamlarda daha ahlaki kurallar içerisinde yaşamasını istediğimizi de belirtmek istiyorum.

İnsanlar savaştan canlarını kurtarıp bir ülkeye geldiler diyede onların bütün yaşantıları boyunca yas içerisinde olmalarını beklemekte pek mantıklı bir şey değil.

Sonuçta ülkemizde de olumsuz şeyler yaşandığı zamana birçok kimse birkaç saatlik yasın ardından normal yaşantısına devam etmek durumunda kalıyor ki hayat boşluk kabul etmediği için bazı şeylerin maalesef acıda olsa yaşandığını görüyoruz.

İşte bu duygu ve düşünceler içerisinde sizlere iki farklı video izletmek istiyoruz.

Bu videoları izledikten sonra vicdanınıza dönüp tekrardan gitmelerini istediğiniz insanların nereye gitmesi gerektiğini tefekkür etmenizi temenni ediyoruz.

Allah’a emanet olun.

 

Batı Hakkında Videolarımız: https://bit.ly/2BUXDct
İslam Dünyası Videolarımız: https://bit.ly/2E22bAn
Manevi Konular: https://bit.ly/2RvvbDx
Haberler: https://bit.ly/2ODwpxP
Bilgi (Nedir? – Tarihi): https://bit.ly/2pD3UCm

Sosyal Medya Hesaplarımız:
https://www.facebook.com/dogruyolmetin

https://www.twitter.com/dogruyolmetin
https://www.instagram.com/dogruyolmetin

Web Site:
https://www.metindogruyol.com

YouTube platformu üzerinden yayınladığımız videolar ile İslam Dünyası ve Batı Medeniyeti hakkında pek söylenmemiş konuları gündem etmeye çalışıyoruz. Batı dünyasının teknolojide ileri olduğu kadar manevi alanda geri kalmışlığını ibretle aktardığımız videolardan sürekli haberdar olmak istiyorsanız kanalımıza abone olmayı sakın unutmayın!

Bir yanıt yazın