Sen Suriyeli misin?

Selamun aleykum. Değerli kardeşlerim. Bazıları sakallı ve başörtülü gördüğü herkesi Suriyeli sanıp hoş olmayan davranışlarda bulunuyorlar. Her kim olursa olsun bunu yapma kimsenin hakkının olmadığı açık. Ama insanların içlerindeki ırkçılık mikrobu maalesef bir türlü öldürülemiyor.

Hastaneye gidiyoruz aynı sıkıntı. Markete gidiyoruz aynı sıkıntı. Bu bizim için çokta problem değil ama Suriyelilerin psikolojisini anlamamız için çok iyi bir deneyim oluyor. Düşünsenize savaştan canınızı zor kurtarmışsınız ama gittiğiniz ülkede insanların davranışları sizi “ölsek daha iyi” diyecek duruma kadar getirebiliyor.

Rabbim böyle insanlara kendilerini düzeltmeyi nasip etsin. Bizlerde savaşın bitip ülkelerine dönmelerini istiyoruz ama bunu onlar gibi ırkçı düşünce ile değil tamamen insani duygularla istiyoruz. Çünkü bülbülü altın kafese de koysalar illede vatanım dermiş.

Batı Hakkında Videolarımız: https://bit.ly/2BUXDct
İslam Dünyası Videolarımız: https://bit.ly/2E22bAn
Manevi Konular: https://bit.ly/2RvvbDx
Haberler: https://bit.ly/2ODwpxP
Bilgi (Nedir? – Tarihi): https://bit.ly/2pD3UCm

Sosyal Medya Hesaplarımız:
https://www.facebook.com/dogruyolmetin

https://www.twitter.com/dogruyolmetin
https://www.instagram.com/dogruyolmetin

Web Site:
https://www.metindogruyol.com

YouTube platformu üzerinden yayınladığımız videolar ile İslam Dünyası ve Batı Medeniyeti hakkında pek söylenmemiş konuları gündem etmeye çalışıyoruz. Batı dünyasının teknolojide ileri olduğu kadar manevi alanda geri kalmışlığını ibretle aktardığımız videolardan sürekli haberdar olmak istiyorsanız kanalımıza abone olmayı sakın unutmayın!

Bir yanıt yazın